نمایندگی رسمی لوله سپنتا
نمایندگی رسمی کارخانجات لوله و پروفیل سپنتا
dividerآرشیو اخبار بازارdividerفولاد و تنظیم بازار
فولاد و تنظیم بازار
فولاد و تنظیم بازار

آقای دکتر فاطمی امین وزیر صمت این هفته اعلام کردند که اصلاحات بازار و ساختار صنعت فولاد کشور را در قالب 3 فاز طی ماههای آتی اجرایی خواهند نمود:

رصد کامل زنجیره فولاد کشور در قالب سامانه جامع تجارت و اطمینان از عرضه بورس کالا
اصلاح ساختار بازار فولاد و حذف چند قیمتی، امضای طلایی و سهمیه ها و رانت ها
اصلاح ساختار صنعت فولاد کشور و کاهش بهای تمام شده (افزایش رقابت پذیری)

کامودیتی 

بازار چند روزی بود که از صحبتهای جناب آقای نیکزاد مجلس در خصوص سیمان و فولاد ملتهب بود و از صحبتهای وزیر صمت، اینگونه برداشت شد که احتمال دارد دولت تجربیات ناموفق گذشته را تکرار و اقدام به تعیین قیمت دستوری کالاها نماید ... به چند نکته توجه کنیم:

1- سیاستهای صمت در دوره جدید تفاوت فاحش با گذشته دارد ... قرار است نهاد بورس کالا بعنوان تنها نهاد کشف قیمت کامودیتیها تقویت و از طریق افزایش عرضه در تناسب با تقاضا، قیمتها بر اساس مکانیزم بازار مشخص شود. 

2- دایره ورود وزارت صمت به قیمت در دوره جدید، بر خلاف گذشته، دیگر از طریق اعمال فشار مستقیم به هیات مدیره شرکتها و تشکیل پرونده دادگاه و تعزیرات و عدم کلیک صادراتی و اعطای امضای طلایی به افراد برای کنترل قیمتها و ... نخواهد بود. در الگوی جدید، سطح دخالت دولت و ابزار آن، مشابه سایر کشورها از طریق ابزار اقتصاد کلان از جمله عوارض صادراتی، تغییر تعرفه واردات، تعریف مشوقها/جرایم مالیاتی و ... خواهد بود و بر این اساس، دولت بزودی با سهمیه های طلایی و رانتهای مربوطه خداحافظی خواهد کرد.

3- در خصوص کاهش وابستگی قیمتهای داخلی به دلار ... حساسترین بخش مصاحبه ... جهت اطلاع اعضای محترم، در بورسهای جهانی، 2 روش برای تعیین قیمت پایه کامودیتیها اعمال میشود ... یکی Reset کردن هفتگی/روزانه قیمتها بر اساس ایندکسهای قیمت جهانی کالا و دلار که در حال حاضر در ایران نیز از این الگو در بورس کالا استفاده میشود ... و دومی، تعیین قیمت پایه بر اساس قیمت پایانی دوره قبلی معاملات (مثلا 95% قیمت پایانی دوره قبلی) که در این حالت، ارتباط قیمت پایه به معاملات دوره قبلی بورس کالا مرتبط خواهد شد (نه به دلار و قیمت جهانی) طبعا این قیمت نهایی و پایانی معاملات بورس کالا پس از رقابت خریداران مشخص و تابعی از پارامترهای واقعی بازار خواهد بود ... مثل دلار ... قیمت جهانی ... نرخ عوارض صادراتی ... چشم انداز عرضه (مثلا قطعی گاز زمستان) ... نرخ بهره بانکی و ... و لذا جای نگرانی نخواهد بود

فعالان بازار همواره به این نکته توجه داشته باشند که طبق قانون، کالایی که در بورس کالا عرضه میشود از دایره قیمت گذاری دولت خارج خواهد شد (ماده 36 قانون برنامه ششم، ماده 18 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی، ماده 90 قانون اصل 44)

منبع: آقای صباغی - کامادیتی (www.t.me/Commodities)

به وبسایت آهن پلازا خوش آمدید.

شرکت سورنا فلز هوشمند نمایندگی رسمی گروه صنعتی سپنتا یک شرکت تخصصی در زمینه تجارت انواع لوله های گازی، گالوانیزه و صنعتی است. با توجه به سابقه 30 ساله در زمینه معاملات آهن و فولاد در بازار آهن شادآباد و نیاز بازار به شفافیت معاملات از نظر کیفیت و قیمت، ما را بر آن داشت با طراحی این وبسایت شروع به فعالیت نماییم. شرکت سورنا فلز هوشمند با اخذ نمایندگی رسمی از شرکت لوله و پروفیل سپنتا ( تهران ، مرند ، اهواز ) ،تضمین کیفیت محصولات و قیمت مناسب برای خریداران محترم را اولویت خود قرار داده است.مجوز ها: پروانه کسب از اتحادیه صنف آهن فروشان، مجوز فعالیت از اداره ثبت شرکتها، دارای کد اقتصادی و گواهی ارزش افزوده

آدرس دفتر فروش: تهران، بازار آهن شادآباد، بلوار افتخاری، بلوار مدائن، ساختمان آهن 2، پلاک 11

تلفن تماس (خط ویژه):      62847-021

تلفن تماس :      66222121-021

تلفن تماس :      66232121-021

تلفن تماس :      66232122-021

نمایندگی رسمی لوله سپنتا
© تمامی حقوق برای شرکت سورنا فلز هوشمند محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
شکیبا باشید ...